CV Örnekleri

CV Hazırlama

 

Günümüzde işe girmek artık çok resmi bir işlem haline dönüştü bir bakkal’da bir işe girmek istersen bakkalın patronu “Getir Bakalım CV’ni diyor” peki bu CV nedir ?

CV , Curriculum Vitae kelimesinin kısaltılmış halidir Türkçe anlamı özgeçmiş demektir.Kendinizi işverene tanıtmak için bilgilerinizi,yeteneklerinizi ve referanslarınız vb. gibi bilgileri işverene sunduğumuz belgedir.

CV belgeniz ne kadar dolu olursa sizde işverenin ilgisini o kadar fazla çekebilirsiniz tabi bunun için okul okumak sürekli olarak kurslara gitmeniz gerekmektedir ki  özgeçmişiniz boş bilgiler ile değil gereken bilgiler ile tam dolu olsun.

Bir CV Örneğinde Neler Olmalıdır ?

Özgeçmişinizde (CV) olması gereken bilgiler şunlardır ;

  • Kimlik Bilgileriniz
  • Eğitim Bilgileriniz
  • İş Tecrübeleriniz
  • Yabancı Dil Seviyeniz
  • Hobileriniz
  • Referanslarınız
  • Diploma ve Sertifikalarınız

CV Nasıl Hazırlanır ?

Bir iş başvurusunda bulunmak için CV hazırlaman gerekiyor olabilir bunun için hiç endişelenmenize gerek yok düzgün bir CV Formu nasıl hazırlanır burada biraz bahsedeğim öncelikle bir CV Formu yukarıda bahsettiğim tüm belgelere sahip olmalıdır.Özgeçmiş hazırlanırken temiz ,titiz ve dikkatli olunmalıdır.Genellikle olumlu cevaplar verilmeli ve kariyerinizle ilgisiz olan konulardan bahsetmeyiniz.

Bir cv forumunda mutlaka Arial , Times New Roman , Helvetica fontlarından birisini tercih etmelisiniz ve yazılarınız ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır en ideal yazı boyutu 12-14 punto arasıdır.Ayrıca resimli bir cv formu tercih etmeniz sizi bir adım daha öne taşıyacaktır.Tüm bunları ben nasıl hazırlayacağım diyorsanız hiç dert etmenize gerek yok sitemizden beğendiğiniz bir CV Örneğini indirin ve açın içerisinde ki bilgilerini kendinize göre düzenleyin yazıcıdan çıkartın ve başvurunuzu yapın 🙂

Kendi CV Formunuzu oluşturmak ile zaman kaybı yaşayabilirsiniz ancak sizler için hazırladığımız aşağıda ki CV örneklerini indirerek 5dk  içerisinde kendinize ait bir CV Hazırlayabilirsiniz.Eğer bu yazı içerisinde ki CV’leri beğenmediyseniz Hazır Profesyonel Şık CV Örnekleri yazımıza bakınız.

CV HAZIRLAMA

CV Hazırlamak aslında çok zor bir işlem değildir.Sitemiz üzerinde ki CV Örneklerinden herhangi bir tanesini indirin daha sonrasında her bilgisayarda olabilecek olan bir Ofis Programı yardımı ile açın ve kendi bilgilerinizi girin.Daha sonrasında çıktısını alın ve resminizi yapıştırın.CV hazırlama işte bu kadar kolay ve basit bir iş !

RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK CV FORMUNU İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

 


 

 

————————————————


 


BOŞ CV İNDİR


Mavi Boş CV Örneği İndir


Yeşil Boş CV Örneği İndir


Fotoğraflı Mavi CV Örneği İndir


Fotoğraflı Yeşil CV Örneği İndir


Fotoğraflı Sarı CV Örneği  İndir


Etkileyici CV Örneği İndir


Etkileyici Kırmızı CV Örneği İndir


Sade CV Örneği İndir


Sade ve güzel CV Örneği İndir


 

ŞIK CV ÖRNEĞİ İNDİR


 BOŞ CV ÖRNEKLERİ 1


    BOŞ CV ÖRNEKLERİ 2
BENZER YAZILARIMIZ

Yorum bırak